Film Tavsiyeleri


En iyi filmler
The Intouchables - Can Dostum filmi izle(2011)
başına gelen kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, hapisnden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için doğru olmayacağını düşünürken, en iyi filmler Philippe O’na inanır ve 1 şans verir. Dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

Leon: The Professional - Sevginin Gücü(1994)
Mathilda, New York'ta yaşayan ailesi dağılmış 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen Mathilda için en değerli varlığı küçük kardeşidir. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise en iyi filmler olaydan kılpayı kurtulur ve Leon'un kaldığı daireye saklanır. Leon ise çok soğukkanlı bir katildir. Ancak Mathilda'ya karşı içten bir sevgi besler ve ona kol kanat gerer. Aslında babalık, arkadaşlık gibi kavramlar ona çok yabancıdır.

The Notebook - Not Defteri(2004) en iyi filmler
Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40'lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna'daki sahil kasabası Seabrook'a genç 1 kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin 1 yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah'la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını 1leştirmesi gereken insan olduğunu anlar.Genç kız fakir bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi 1 yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı'nın kızıştığı 1 dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. beğendiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı 1 askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

Se7en - Yedi(1995)
Cinayet masasından iki dedektif 1 seri katilin peşine düşer. Bu katil, cinayetleri dünyayı yedi ölümcül günahtan temizlemek için işlemektedir. Bu günahları işleyenlerden bir liste yapan katil, kendini tanrının görevlisi sayar ve kurbanlarını acımasızca öldürür.


Scent of a Woman - Kadın Kokusu(1992)
Özel bir kolejde okuyan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör 1 adama, bakıcılık yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade' in haftasonu için çok özel 1 planı vardır.

Bu plana New York'a yolculuk, kadınlar, iyi filmler bir yemek, 1inci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45' lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie' yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur. Charlie, bir yandan get more info okulda tanıklık etmek zorunda olduğu 1 soruşturmayla uğraşmak, diğer yandan Albay'ın her zaman yanında olup dediklerini yapmak zorundadır.

Al Pacino bu rolüyle kariyerinin ilk ve tek Oscar ödülünü kazanmıştı.

American History X - Geçmişin Gölgesinde(1998)
Derek Vinyard, babası zenciler tarafından öldürülen bir Neo-Nazi'dir. 1 gün arabasını soymaya çalışan üç zenciyi acımasızca öldürür ve tutuklanarak hapise gönderilir. Derek, hapiste kaldığı sürede ırkçı düşüncelerini sorgulamaya başlar ve iyilikle kötülüğün her ırkın içinde varolduğunu farkeder. Kardeşi Danny de ırkçı fikirler taşımaktadır ve yaşadıklarından ders alan Derek, hapisten çıkınca Danny'ye doğru yolu göstermeye çalışacaktır.

The Butterfly Effect - Kelebek Etkisi(2004)
Çocukluğundan gelen korkunç hatıralarıyla mücadele etmek zorunda kalan genç bir adam zaman içinde geçmişe yolculuk yapabildiğini ve olayları değiştirebildiğini keşfeder. Ne var ki her değişiklik hem kendi yasamını hemde çevresindeki insanların yasamını büyük ölçüde etkilemektedir. Üstelik de çoğu zaman beklenenin tam aksine!

Film izle Aynı Seride Bulunan Filmler

Kelebek Etkisi (2004)

Kelebek Etkisi 2(2006)

Kelebek Etkisi 3(2009)

Reservoir Dogs - Rezervuar Köpekleri(1992)
bir grup suçlu, 1 mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında 1 muh1 olduğundan şüphelenirler.
The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
Üniversitede başarılı 1 tarih profesörü olan John Oldman ortada hiç1 neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.Cinderella Man(2005)
"Cinderella Man" lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock'un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD'deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadığı sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesi. Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin hüküm sürdüğü bir dönemde James Braddock, ailesini açlığa mahkum etmemek için dövüşmüş ve dünya ağır siklet boks şampiyonluğuna kadar yükselmişti.